Kliinik

Tiina Toometi Kliinik, üks esimesi erakliinikuid Eestis, loodi 1991. aastal, kuid päris vastuvõtuni jõudsime alles 29. jaanuaril 1992. Tänaseks oleme neljandas kohas, kus viimaks ometi tundub olevat piisavalt ruumi.

Ooteruum, mis täidab ka müügisaali funktsiooni, on piisavalt suur ja eraldatud, et tagada rahulik ooteaeg nii koertele kui kassidele, kui seda peaks tarvis minema ,sest eelregistreerimisega püüame pikki ooteaegu vältida.

Arstid

Abilised

Kodukord

Miks valida meie kliinik

Ajalugu

Mida me teeme?

Aitame teie lemmikloomal püsida terve. Selleks tegeleme ennetusmeditsiiniga (vaktsineerimine, parasiiditõrje, nõuanded tasakaalustatud toitmiseks, pärilike haiguste uuringud jpm.), müüme toidulisandeid ja erinevaid hooldusvahendeid, mõningaid mänguasju ja koerte- ja kasside toitu (peamiselt raviotstarbelisi dieettoite).

Lemmiklooma haigestumise korral võtavad lisaks sisehaiguste arstidele ning üldkirurgile meie kliinikus patsiente vastu ka silmaarst dr. Ülle Kell ja nahaarst dr. Inessa Zaitseva.  Dr. Angela Tiivel on spetsialiseerumas südamehaigustele ja hematoloogiale. Dr. Merit Villemson-Kavak, kes tegeleb süvendatult südame ja hingamiselundkonna haigustega, käib meie kliinikus konsulteerimas vähemalt kord kuus.

Ravi

Eduka ravi eelduseks on korralik diagnostika. Kliinilise vere ja vere biokeemia aparaadid ning röntgen- ja ultraheliaparatuur võimaldavad kiiremini ja täpsemalt haiguse põhjuseni jõuda ning seeläbi ka paremini ravida. Uriiniproovid, vereuuringud, nahakaaped ning naha – ja kõrvatsütoloogiad – see on meie väikese laboratooriumi igapäevatöö. Keerulisemate laboruuringute puhul teeme koostööd järgmiste laboritega nagu Synlab Eestis, Laboklin Saksamaal ja  Nextmune Hollandis.

Operatsioonid

Operatsioonid toimuvad ülejäänud kliinikust eraldatud blokis, kuhu steriilsuse tagamiseks pääsevad vaid kirurg ja operatsiooni assistendid. Valdavalt kasutame inhalatsioonanesteesiat ja patsiendi seisundi jälgimiseks spetsiaalseid monitore. Meie operatsioonisaal on kaasaegse sisustusega ning kirurgil on operatsiooni ajal alati üks või kaks abilist, kes jälgivad teie lemmiku tervislikku seisundit.

Operatsioonijärgsed tunnid veedab patsient statsionaaris assistentide valvsa pilgu all. Koju saadame vaid ärkvel ja stabiilses seisundis looma.

Puurid on päevaseks statsionaariks ka haigetele, kes peavad olema pidava jälgimise all või kellele sooritatakse päeva jooksul mitmeid diagnostilisi – või raviprotseduure.

Kliinikul on olnud õnn moodustada kollektiiv edasipüüdlikest ja oma tööd nautivatest loomaarmastajatest. Igaüks on leidnud omale südamelähedase valdkonna, kus püüab oma teadmisi edasi arendada ja ei põlga ära seetõttu ka pikki ja kulukaid koolitusreise.

Omaette varandus on meie kliiniku tublid abilised/assistendid, kes on end tavalistest “koerainimestest” koolitanud hinnatud professionaalideks, kelleta arstid oma tööd enam üldse ette ei kujuta