Käitumisnõustamine

Ootused koertele ei ole väga suured. Inimeste arvates. Koer aga ei pruugi aru saada meie soovist, et ta ei hauguks, ei hüppaks, suhtuks inimestesse ja teistesse koertesse rahulikult, ei hammustaks ja pigem ka ei uriseks, ei näriks midagi muud peale oma mänguasjade ja närimismaiuste.

Ta ei tea, et me ootame, et ta käiks kõrval, tuleks esimese hüüdmise peale omaniku juurde tagasi, lubaks toidu eest ära võtta ning lamaks enamuse ajast rahulikult.

Ta ei saagi neid asju teada, kui omanik ei õpeta. Normaalne, terve närvisüsteemiga koer õpib kiiresti ja meelsasti. Koerale meeldib inimesele meeldida.

Keeruliseks läheb siis kui omanik annab pidevalt vastukäivaid signaale ja ajab koera segadusse. Veel hullem on lugu siis, kui selliseid vastukäivaid signaale saab koer, kel on juba sünnipäraselt nõrk närvisüsteem.

Vahel on vaja mõnd väikest vihjet, et inimese ja koera suhe taas paika saada. Teinekord vajavad mõlemad pikemaajalist n-ö teraapiat (käitumise modifitseerimist) ja koer võib-olla lisaks ka psühhotroopseid preparaate.

Püüame oma kliinikus tegeleda probleemide ennetamisega (Kutsikate eelkool), aga nõustame ka erinevate murede (üksindusahistus, agressiivsus teiste loomade või inimeste suhtes, erinevad hirmud jne) korral.